Чи “потягне” Оверко виплати інвесторам по ЖК “Синергія Сіті”?

Уже декілька тижнів поспіль точаться запеклі обговорення законності побудови комплексу “Синергія Сіті”. Це найбільший житловий комплекс в Ірпені, який планували збудувати на землі, цільове призначення якої змінили незаконно.

Прокуратура Києво-Святошинського регіону ініціювала розслідування законності прийнятого Генплану в Ірпені, відкривши кримінальне провадження проти Ірпінської міської ради. Забудову “Синергія Сіті”, яка активно будується на землях, відписаних по новому Генплану Оверку, заарештували.

Активісти та юристи б’ють на сполох і закликають інвесторів забирати кошти, які люди вклали в покупку нового житла у цьому ЖК, адже за словами радника міністра МВС Армена Согомоняна, незаконно збудовані будинки ЖК “Синергія Сіті ” можуть бути знесені, або націоналізовані в рахунок погашення боргів по податках, пайових внесків у розвиток інфраструктури, а також шкоди, завданої екології міста.

Не допомогло Оверку і те, що Карплюк, плануючи збагатитись на “Синергії Сіті” дав хабар Москаленку Ярославу $300 тис., сподіваючись, що Москаленко, по старій дружбі “протягне” генплан і прокуратура закриє очі на незаконність даного проєкту. Та не так сталося, як гадалося. Москаленко та Карплюк робили ставку на Порошенка на президентських виборах, а після програшу колишнього гаранта, Москаленко намагався “перезутися” під “зелених”, проте марно. Таким чином влада Москаленка вичерпалась і Генплан визнали незаконним.

Не мало заплатив Карплюк і своєму другу у ДАБІ Сергію Кузьміну. За дозвільну документацію на “Синергію Сіті” Карплюк не пожалів $1 млн.

Витрати на хабарі порівняно не великі, зважаючи на те, що виторг з продажу комплексу становитиме, за їх підрахунками понад $250млн.

Мало хто з інвесторів знає, що квартири в Ірпені будуються за “пірамідою”, тобто, кошти, які надійшли від інвесторів, вкладаються у будівництво і на ці кошти будуються наступні будинки. Схеми фінансування, за якої компанія самотужки вкладає кошти у будівництво коштом співвласників, у Синергії ніколи не було. Тим більше Оверку треба добудувати ще багато будинків, які почали будувати раніше, але ніяк не добудують.

Отже, чим це загрожує для інвесторів “Синергії Сіті” та інших комплексів компанії.

За словами менеджера відділу продажів, у ЖК “Синергія Сіті” продано близько 200 квартир. Середня вартість квартири становить 700 000 грн. уЯкщо провести розрахунки, то за 200 куплених квартир, Оверко повинен повернути близько 140 млн. грн.

Чи  зможе Синергія  розрахуватись  з   боргами, якщо кошти  уже  давно вкладені  у  будівництво скандального  ЖК?

Потрібно врахувати також те, що кошти на старт будівництва ЖК “Синергія Сіті” витягувалися і з інших комплексів, тому, швидше за все, компанія ошукає й інвесторів, які вклалися у квартири в інших забудовах компанії.

Чи вистачить коштів Оверку, щоб розрахуватися з усіма боргами та не збанкрутувати? Адже підтримки Карплюка у нього більше немає, бо і сам Карплюк шукає союзників після провалу на виборах.

 

Марина Кровницька