День боротьби з корупцією: у Києві активісти роздавали мічену «валюту»

9 грудня весь світ відзначає Міжнародний день боротьби з корупцією. З такої нагоди активісти всеукраїнської громадської організації «Стоп корупції» провели флешмоб у центрі Києва.
Вони закликали людей виявляти та сприяти виявленню корупціонерів, не давати хабарі та звертатися до громадської організації в разі виявлення фактів корупції. Відповідне відео було опубліковано на офіційній сторінці «Стоп корупції» в Facebook.
У рамках флешмобу правозахисник Максим Томілов запитував у пересічних українців, як часто вони зіштовхуються з корупцією та чи звертаються до правоохоронних органів.
Борці з корупцією також показували киянам та гостям столиці, як правоохоронці роблять позначки на валюті, які видно лише під ультрафіолетовим світлом. За викривальною схемою такі кошти дають корупціонерам і потім їх же ловлять завдяки цим «міченим» купюрам, використовуючи їх як докази.
Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.
9 грудня 2003 року у мексиканському м. Меріда відбулася політична конференція, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції.
Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.
Конвенція набула чинності в грудні 2005 року після її ратифікації 30 країнами. Україна ратифікувала конвенцію 18 жовтня 2006 року.
Відповідно до Конвенції ООН проти корупції (2003) та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), термін «корупція» означає зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в інтересах третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання.
Як повідомляв «СтопКор» раніше, ексочільника ДП НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського підозрюють у виведенні 4,56 млн грн з держпідприємства через сумнівні тендери із завищеними цінами.