Двох ведмедів, які 20 років належали “Укрзалізниці”, повезли до Нідерландів

Двоє ведмедів, які понад 20 років жили на Запорізькій дитячій залізниці, сьогодні вирушили до приватного зоопарку в Нідерландах. Про це повідомляє Укрінформ.

Двоє ведмедів Ляля та Малиш близько 20 років перебували на балансі Укрзалізниці (точніше “Запорізької дитячої залізниці”), а сьогодні вирушили до міста Ренен, що в Нідерландах, і будуть жити у приватному зоопарку Ouwehand Zoo. Його площа сягає 2 га, на ній є водоспади, барлоги, прогулянкові зони. Зоопарк має назву “Ведмежий рай”.

“Ми зробили вебсайт та звернулись до людей через інтернет з проханням допомогти зібрати гроші на порятунок трьох ведмедів: двоє з України і одна ведмедиця – з Боснії. Протягом 5 місяців було зібрано 71 661 євро. Ми дуже вдячні керівнику дитячої залізниці. Цих ведмедів – Малиша та Лялю утримували з любов’ю, до них ставилися з любов’ю, проте умови, в яких вони перебували, не є сприятливими. Ми дуже раді, що керівник дитячої залізниці розуміє ситуацію і вирішив віддати цих тварин”, – повідомила директорка фундації “Ведмеді в серці” (м. Рейне, Нідерланди) Інгрід Вермьолєн.

Фундація займається порятунком тварин з 1993 року.

Малиш і Ляля важать приблизно по 300 кг. До місця їх доправлять у спеціальних клітках, вага кожної близько 150 кг.

“Кілька місяців ми працювали над оформленням документів та дозволів. Нарешті все організовано для транспортування. Ведмеді будуть спати всю дорогу – а це близько 50 годин. Водії – досвідчені голландці. Представники екологічної ГО “Еко-Галич” будуть супроводжувати тварин до кордону з Польщею”, – розповів гід-перекладач Денис Васильєв.

У приватному зоопарку вже мешкають ведмеді з Грузії та Західної Європи – разом із запорізькими хижаками їх буде 9.