Янукович наплутав, куди скаржитися на своє вигнання із посади

Янукович не оскаржував постанову Ради про його самоусунення з посади президента в Окружному адмінсуді. Та навіть якщо б і оскаржив, то цей суд не може розглядати такі питання. Про це представниця Верховної Ради в Конституційному суді Ольга Совгиря написала у Телеграмі.

«Відповідно до поширеної в ЗМІ інформації колишній Президент України В. Янукович начебто оскаржив в судовому порядку постанову Верховної Ради від 22.02.2014 № 757-VII, якою парламент констатував його самоусунення від здійснення конституційних повноважень Президента України і призначив позачергові президентські вибори», – зазначила вона.

Цей позов начебто поданий до Окружного адміністративного суду м. Києва, однак він насправді туди не надходив, вказала Совгиря. При цьому вона наголосила, що будь-які акти, дії і бездіяльність Верховної Ради можуть бути оскаржені на предмет їх законності виключно у Верховному Суді. При цьому навіть Верховний Суд може перевіряти тільки законність актів Верховної Ради, водночас вирішення питання про їх відповідність Конституції України є виключним повноваженням Конституційного Суду України.

Наразі будь-яких конституційних подань з цього питання до Конституційного Суду не надходило.

Раніше прессекретар Януковича Юрій Кірасір написав у соцмережі Facebook, що Віктор Янукович подав позов до Окружного адміністративного суду Києва проти Верховної Ради України. “Четвертий Президент має намір оскаржити законність ухвалення парламентом Постанови про його нібито самоусунення з посади глави держави”, – йдеться у повідомленні.

Тим часом, президент-втікач Віктор Янукович оприлюднив звернення до роковин Майдану. Йому нагадали, що 13 років ув’язнення самі себе не відсидять.

Вирок у справі про розстріли на Майдані стосовно екс-президента Віктора Януковича та його оточення дозволить компенсувати завдані злочинцями збитки за рахунок їхнього майна.

Джерело: ua.news