Інструкція для олімпійців. Чому варто триматися подалі від Росії

Нещодавно міністр спорту України Вадим Гутцайт розповів про те, що зі спортсменами, які представлятимуть нашу країну на Олімпіаді, було проведено роз’яснювальну роботу.
Таким чином Міністерство провело роботу над помилками, котрі ми всі бачили на Олімпійських іграх у Токіо. Там наші атлети фотографувалися разом з росіянами і навіть на фоні їхнього прапора. Звісно, це викликало різку негативну реакцію української спільноти, а найгучнішим випадком стало фото стрибунки у висоту Ярослави Магучіх. Тоді все намагалися списати на молодість та емоційність дівчини, але вирішили, що надалі такого вже не має відбуватися. Тому всім нашим спортсменам чітко пояснили, що саме не варто робити поблизу росіян. Поінформований – означає озброєний, тож тепер у таких випадках вже буде доволі важко списувати все на емоції.
Найперше варто сказати, що в сучасному світі спорт та політика не просто пересікаються, вони вже переплелися всіма своїми часточками. І саме через спорт держава часто намагається або прорекламувати себе, або ж просто відбілити власний імідж в очах міжнародної спільноти. Тому й на Олімпіаді в Пекіні варто очікувати численних провокацій від російських спортсменів, котрі будуть готові максимально висвітлити російські пропагандисти. Будь-яке фото буде сприйматися однобоко і трактуватиметься через призму «двох братніх народів». І це особливо небезпечно на фоні колосальної підтримки України світовим співтовариством перед вірогідним вторгенням Росії.
Загалом, прикро вже те, що для українських олімпійців взагалі довелося проводити такий інструктаж. Здавалося б, усі притомні люди знають про 100-тисячну армію на наших кордонах, бачать евакуацію дипломатів США з України і розуміють, до чого воно все може прийти. Як за таких умов може взагалі виникнути бажання зробити спільне фото з російським спортсменом і, тим паче, з їхнім «аквафрешем»? Але, вочевидь, далеко не всім це так зрозуміло, як нам із вами. Один видатний український політик, від прізвища котрого у росіян досі жижки трусяться, вже давно казав, що «з москалями немає спільної мови». «І спільних фото теж», – може тепер додати Національний олімпійський комітет України.

Джерело: sportanalytic