Канада вивезе з України дітей своїх дипломатів

Про це йдеться в повідомленні на сайті канадського Міністерства закордонних справ.

«У звʼязку з нарощуванням російської військової присутності та дестабілізуючою діяльністю в Україні й навколо неї ми вирішили тимчасово відкликати дітей співробітників посольства Канади у віці до 18 років і членів родин, які їх супроводжують», — заявили в МЗС.

Там додали, що співробітники Міністерства внутрішніх справ Канади та посольства Канади в Україні продовжать уважно стежити за ситуацією.

  • Зараз біля кордонів України перебуває 100-тисячне угруповання військ РФ і воно продовжує посилюватися Супутники Maxar зробили нові фотографії скупчення військ Росії біля України. Росія перекидає танки, бронетехніку, авіацію та ракетні комплекси, зокрема «Іскандери»CIT: Росія перекидає з Далекого Сходу до України ракетні комплекси «Іскандер-М». Частину техніки розмістили дуже близько до кордону«40 км до кордону з Україною». Журналісти опублікували розслідування про перекидання російських військ.
  • Крім цього, Росія та Білорусь запланували військові навчання біля кордонів України та ЄС, які відбудуться з 10 по 20 лютого. Командування ООС вважає, що Росія може напасти 20 лютогоСША вважають, що Олімпіада в Пекіні не завадить Росії вторгнутися в Україну. Командувач ООС називає закінчення ігор «тривожною» датою — після закінчення Олімпіади в Пекіні та військових навчань у БілорусіРосія і Білорусь у лютому проведуть спільні навчання. Лукашенко заявив про нарощування «військового контингенту» України.
  • Наразі лише чотири держави повідомили МЗС України про наміри евакуювати членів сімей та частину співробітників або дозволити їм добровільно залишити українську територію: США, Великобританія, Австралія та Німеччина.
  • Крім того, у вівторок міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра заявив, що уряд дозволив співробітникам свого посольства в Україні та членам їхніх родин залишити країну.
  • Інші держави, Європейський Союз, ОБСЄ, Рада Європи, ООН, НАТО та представництва інших міжнародних і регіональних організацій не планують евакуювати чи скорочувати чисельність свого персналу в Україні.

Джерело: https://babel.ua/