Хто виміняв профспілкове майно України на зброю, кокаїн та дорогі іномарки?

Якби в профспілкових оздоровницях лікували від злодійства, казнокрадства і спраги наживи, Володимиру Саєнко – заступнику голови Федерації профспілок України, довелося б лежати там на стаціонарі.

З 2012 року ця людина займається різними махінаціями, які призводять до розкрадання профспілкового майна України. До Майдану покровителями Саєнко були відомі Віктор Пшонка, колишній генпрокурор України, і Дмитро Фірташ, проросійський олігарх. За часів Януковича вони розробили схему, за якою на рік через ФПУ виводилося близько 20 млрд грн бюджетних грошей. Все було влаштовано дуже просто: щорічно з державного бюджету до Фонду соціального страхування перелічувалося 20 млрд гривень.

Ці кошти ФСС перекладав на підконтрольні ФПУ здравниці і санаторії. Далі гроші надходили на рахунки, переводилися в готівку і готівкою поверталися в лапи чиновників. Сьогодні ж «кришу» Саєнко забезпечують Павло Фукс і Борис Кауфман – затяті дерибанщики ресурсів України. Санаторії, нерухомість і головна цінність – земля все ще залишаються розмінними монетами в руках Саєнко.

У жовтні 2017 го року активісти навіть вийшли на «Профспілковий Майдан». Люди оприлюднили інформацію, що Володимир Саєнко, будучи заступником голови Федерації профспілок України, приймав рішення щодо відчуження та реалізації державного майна, що знаходиться у віданні ФПУ. Також представники громадської організації «Народ проти корупції» говорили про факти розкрадання державного майна і нанесення шкоди у великих розмірах як державі, так і підприємствам, зокрема, ЗАТ «Кіровоградтурист», ЗАТ «Львівтурист» і ЗАТ «Укрпрофтур».

У листопаді 2013 року Володимира Саєнко був затриманий за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), а також за ст. 206 КК України (перешкоджання законній господарській діяльності, яку можна трактувати як «рейдерство» (мова йде про захоплення будівлі творчості імені Чехова в Криму).

За даними авторитетних джерел, з дня на день буде відкрито кримінальне провадження з приводу незаконного продажу землі на території санаторію «Жовтень» в Конча-Заспі. Найближчим часом правоохоронці озвучать офіційні дані. Саєнко не тільки розпродає «Жовтень» по частинах, а й довів санаторій до плачевного стану. Але ж «Жовтень» повинен бути провідним реабілітаційним центром країни і надавати лікування сердечникам, вагітним і АТОшнікам. Проте, дане лікувально-профілактичний заклад з кожним роком занепадає: аварійний стан фасадів, залишки радянського ремонту в номерах, запустіння в лісопарковій зоні. Очевидно, що Саєнко свідомо банкрутить санаторій «Жовтень», як і десятки інших лікувально-профілактичних установ. Так їх можна вигідно продати і забезпечити нечистоплотних українських бізнесменів землею в найшикарніших місцях нашої країни.

В середині вересня Володимир Саєнко зробив заяву про модернізацію одеського Санаторію ім. Пирогова, більш відомого як «Куяльник». Однак, співробітники лікувально-профілактичного закладу не витримали відвертої брехні заступника голови ФПУ і задали йому питання: «Куди йдуть гроші відпочиваючих?». Працівники «Куяльника» заявляють, що кошти за оздоровлення людей, які приїжджають з комерційних путівках, надходять не в касу санаторію, а на рахунку співзвучною за назвою компанії ТОВ “КУРОРТ КУЯЛЬНИК”. Зрозуміло, дане підприємство до санаторію не має ніякого відношення.

Більш того, Володимир Саєнко захоплюється не лише банкрутством і перепродажем санаторіїв, але і торговими центрами. Багатостраждальний ТЦ «Дарниця» давно терпить рейдерські атаки з боку Саєнко, який проігнорував всі рішення судів, і 4-го вересня захопив приміщення на Харківському шосе 144Б. Правда, якщо уважно вивчити біографію Саєнко, такі кримінальні замашки перестають здаватися дивними. У 2013-му році, під час обшуків, у Володимира Саєнко виявили зброю без документів, кокаїн і підроблені документи. Після затримання він намагався дати правоохоронцям хабар в розмірі 3 мільйонів доларів, але був відправлений під арешт. А в 2014 році він вже вийшов на свободу. І в цьому ж році поліція почала розслідування справи про ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (заниження ПДВ на суму 4,7 млн ​​грн та податку на прибуток на суму 4,1 млн грн посадовими особами ТОВ «Росичі», засновником якого є Володимир Саєнко).

Зараз Саєнко нагадує Голлума з «Володаря кілець». Його Кільце Всевладдя – це профспілки України. Саєнко б’ється в агонії, розуміючи, що подібний беззаконня не може тривати вічно. Тому він намагається вижити старого Григорія Осового, який займає пост голови Федерації профспілок України з 2014 року, і схилити правління на свою сторону. Саєнко навіть найняв для цього політтехнологів. Один з них – відомий Михайло Чаплига, який на президентських виборах-2019 активно виступав за Юлію Тимошенко. Тільки ось, за інсайдерською інформацією, Чаплига виявився не дуже охайним в питанні фінансів, і на парламентських виборах він пролетів як фанера над ЮВТ. Зате брудна робітка під крилом Саєнко явно доводиться йому до смаку.

бурює те, що поки працівники України не отримують належного лікувально-профілактичного обслуговування в санаторіях, Володимир Саєнко роз’їжджає по Києву на преміум-автомобілі Lexus. Крім того, за 7 років на посаді заступника голови ФПУ Саєнко обзавівся трьома квартирами в Києві і двома будинками в Черкаській області. Доки, питається, українці повинні це терпіти? Надія тільки на те, що в цей раз правоохоронні органи будуть більш жорсткими щодо людини, нехтує правами трудівників України.