
Москаленко і його біполярочка: депутат двома руками за київських забудовників, а інтереси області хай йдуть на… лісом
Події 24 листопада в Київській обласній раді остаточно підтвердили особисту зацікавленість депутата облради, екс-нардепа-регіонала Ярослава Москаленка у приєднанні селища Коцюбинське, що на Київщині до Києва. Москаленко так рвав горло в інтересах Києва, що згодом бідоласі аж довелося публічно вибачатися за власну брехню.
Просунути потрібні Києву зміни до Схеми планування території Київської області Москаленку так і не вдалося. Хоча заради цього він особисто пішов переконувати колег на трибуну.
Йдеться про умовну лінію розмежування між областю і столицею в районі вже згаданого селища Коцюбинське. Апетит на цей населений пункт, оточений віковим лісом у київських чиновників величезний. Вже більш як 10 років правдами і не правдами вони намагаються приєднати селище до Києва і таким чином внести у свої межі ліс довкола нього. А це дасть великим столичним забудовникам й надалі продовжувати масову забудову Києва.
24 листопада Москаленко агітував депутатів підтримати пропозицію взагалі прибрати зі Схеми будь-які умовні розмежування — саме так, як це вигідно Києву – бо якщо немає розмежування, то й можна претендувати на необмежену кількість землі. У своїй палкій промові Москаленко використовував уже давно відомі страшилки про забудову Біличанського лісу. Мовляв «тільки в межах Києва його можна врятувати». Однак, не спрацювало. Голосів для ініціативи Москаленка не вистачило.
Цього ж дня вкотре підтвердився ще один факт – безпосередня співпраця Ярослава Москаленка та відомої лобістки приєднання Коцюбинського до Києва, журналістки Ірини Федорів. Москаленко та Федорів щонайменше останніх вісім років співпрацюють задля однієї мети – розширити межі столиці за рахунок території Коцюбинського. Москаленко фінансує та кришує, Іра – займається чорним піаром, зводить наклепи, маніпулює.
На сесії обласної ради Москаленко публічно назвав Федорів найзапеклішою захисницею Біличанського лісу, яка бореться із забудовниками, а Федорів у свою чергу в своїх публікаціях описала Москаленка справжнім героєм.
Хоча відомо, що були часи, коли Ірина Федорів на своєму «кишеньковому» сайті «Громада Приірпіння» та у блозі на «Українській правді» жорстко «мочила» Москаленка як корупціонера, дерибанника та регіонала. Все змінилося, розповідають у знаючих колах, коли тоді ще нардеп Москаленко взяв Федорів на зарплату. Бо, як то кажуть «тримай друзів близько, а ворогів ще ближче».
З того часу Москаленко у статтях Федорів – «білий і пухнастий». А ще саме у її публікаціях час від часу вспливає справжня позиція Москаленка щодо Коцюбинського та Києва. І вона відома ще з 2013 року. Тоді нардеп Москаленко відверто говорив про те, що «для перспектив розвитку столиці приєднання Коцюбинського було б розумним рішенням». І взагалі ще вісім років тому Ярослав переконував, що селище рано чи пізно має повторити долю Троєщини, Воскресенки та Берковців. І зверніть увагу про жодний захист Біличанського лісу тоді не йшлося – лише «розвиток столиці»!
А ще вже тоді йшлося саме про розширення меж Києва, відтак поглинання Коцюбинського!
Явне покровительство Москаленка над Іриною Федорів та її подружкою Ольгою Матюшиною, яка у 2014-му стала селищним головою Коцюбинського тільки для того, аби приєднати його до Києва, насправді спостерігається давно. У 2018-му, коли місцеві депутати висловили Матюшиній недовіру, саме Москаленко публічно виступав на її захист на погоджувальній раді парламенту, начебто просто підіймаючи тему держреєстраторів.
Також Москаленко голосував за розпуск Коцюбинської селищної ради у 2016 році, коли Матюшину вперше зняли з посади. Згодом Верховний суд підтвердив, що нардепи не мали права розпускати місцеву раду, а їхнє рішення було антиконституційним.
Протискав Москаленко приєднання Коцюбинського до Києва і руками своїх людей в області. Зокрема, фейкові «громадські слухання» у селищі щодо приєднання до столиці були проведені з подачі і за підтримки тодішнього голови Київської облдержадміністрації Олександра Горгана.
У політичних колах всі в курсі, що Горган був маріонеткою Москаленка, виконував його завдання і навіть звітував йому. А рекомендував його на посаду Кличко!
Згодом Горган назвав згадане зібрання зовсім не офіційними громадськими слуханнями, але, все ж, під тиском Москаленка підписав листи в КМДА про те, що Київська облдержадміністрація не проти приєднання Коцюбинського до Києва. У статтях Ірини Федорів знову ж таки бачимо пряму зацікавленість Москаленка у проведенні так званих «громадських слухань», як виправдання зазіхань Києва на Коцюбисньке.
Тут слід нагадати, що після проведення фейкових слухань навесні 2018-го та підрахунку так званого голосування у кабінеті Ольги Матюшиної за закритими дверима, Іриною Федорів була озвучена начеб то «воля народу» — ніби «понад 60% коцюбинчан за приєднання до Києва». Однак! Вже у 2020-му під час офіційного волевиявлення на місцевих виборах мешканці Коцюбинського головою селища обрали Сергія Даніша, який декларував самостійність Коцюбинського. За нього віддали свої голоси 58,9% виборців! А от за Ольгу Матюшину, яка першим пунктом своєї програми заявляла приєднання селища до Києва, проголосували лише 27,2% коцюбинчан.
До речі, на місцевих виборах 2020 року Ярослав Москаленко балотувався до Київської облради від партії «За Майбутнє». Він же й очолював список, за яким пройшов у раду. А от у Коцюбинському «За Майбутнє» він просто віддав команді Федорів та Матюшиної. Про це стало відомо зі скандальної переписки останніх, яка була злита в інтернет-мережу.
Окрім списку, який фактично формувала Ірина Федорів, Москаленко віддав їй і місця у ТВК. Членами виборчої комісії стала близька подружка Ірини Федорів Еліна Циганенко та член їхньої команди, адвокат Матюшиної Роман Шестопалов.
У результаті такого злиття партії у селищі профанам, «За Майбутнє» з тріском програла місцеві вибори у Коцюбинському. А згадані члени виборчої комісії, разом з представниками партії «Удар» та «Голос» робили усе аби зірвати виборчий процес.
Однак, навіть після виборів та повного провалу операції «Коцюбинське – це Київ», співпраця Федорів і Москаленка не припинилася. Зараз Ірина Федорів працює з правою рукою Москаленка, його помічницею Галиною Нагорною у напрямку дискредитації нардепки Ольги Василевської-Смаглюк, якій Москаленко програв 96-й округ на парламентських виборах і через яку пролетів повз Верховну Раду, в яку знову дуже хотів потрапити, та голови КОДА Василя Володіна, який очевидно відмовився грати під дудку Москаленка. Про давню дружбу з Нагорною Федорів відкрито пише на своєму сайті.
Саме Нагорна та Федорів ведуть телеграм-канал “Компромат.leaks”, де протягом останнього року постійно публікують пости з чорним піаром проти Василевської-Смаглюк та її чоловіка, звинувачуючи його в алкоголізмі. У публікаціях чітко простежується вправна у маніпуляціях та брехні рука Федорів та звичайна жіноча заздрість.
Також експерти з медіа зазначають, що саме Галина Нагорна та Ірина Федорів ведуть на замовлення Москаленка телеграм-канал “Область тьмы” , створений проти Василя Володіна. При цьому, Нагорна та Федорів намагається донести до команди Володіна інформацію, що за цим телеграм-каналом стоїть куратор “Слуги народу” на Київщині Андрій Мотовиловець. Таким чином, за допомогою свої чорноротих піар ниць, Москаленко намагається пересварити та роз’єднати політиків.
Насправді про Ярослава Москаленка і його політичну нечистоплотність можна говорити дуже довго. Численні скандали супроводжують усю його політичну кар’єру. За останні роки він змінив 5 політичних сил, голосував за диктаторські закони 16 січня (навіть двома руками!), є фігурантом 6 антикорупційних розслідувань. Годинники за сотні тисяч доларів, дорогущі маєтки, кнопкодавство, гречкосійство, залякування — все це про Москаленка.
Цікаво, що під час президентських виборів 2019-го Москаленко хоч і не був членом команди Петра Порошенка, але фігурував у виборчому штабі цієї політсили як куратор 96-го округу та створював скандальну сітку з підкупу виборців. Звичайно не за «дякую». Люди з оточення Москаленка розповідають, що після виборів, незважаючи на те, що Порошенко програв, Ярослав Миколайович за зароблене придбав собі новенького гелікоптера.
А на останніх місцевих виборах Москаленка спіймали на відвертому розкраданні передвиборчого бюджету партії “За Майбутнє” на Київщині. Про це партійці неодноразово доповідали голові “За Майбутнє” Ігорю Палиці. Однак і цього разу Москаленку вдалося вийти сухим із води, але вже з іміджем “карманного ворішки”.
Ярослав Москаленко любить гроші і нічого безкоштовно не робитиме. Тож явно, що історія з приєднанням Коцюбинського до Києва – це черговий великий бізнес-проект Москаленка, за який він отримає (чи вже отримав) «великий куш».
То за кого депутат облради Москаленко? За Київщину чи за київських забудовників?
Питання в тому чи знайдуться в облраді люди, які вчергове повірять в історії Москаленка та Федорів про відчайдушний захист Біличанського лісу… Адже, чомусь, доля вікового лісу у Бучі, який безжально вирубують під забудову, з якою пов’язують саме Москаленка, пана Ярослава і Ірину Федорів геть не цікавить…
За матеріалами Погляд.