МВС назвало умову видачі паспортів іноземцям, які воювали за Україну

МВС готове видати паспорти іноземцям – учасникам бойових дій, лише чекає на ухвалення Радою необхідного закону. Про це повідомляє прес-служба міністерства, пише ua.news.

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, щоб отримати українське громадянство, треба вийти з іноземного, іноді це непросто. «Деякі країни блокують вихід із свого громадянства, особливо тим, хто воював у східній частині нашої країни. Законопроект №5630 (про спрощене набуття громадянства України іноземцями, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України) вперше дозволить отримати ID-картку бійцям, які воювали чи воюють на Донбасі. Ця проблема існує 8 років. Це буде великий крок у відновленні справедливості щодо громадян-іноземців – учасників бойових дій», – сказав він.

Раніше президент України Володимир Зеленський пообіцяв українській діаспорі в США ввести подвійне громадянство. Глава держави провів зустріч з представниками українських організацій і церков США, що проходила в Українському інституті Америки.

Командувач відділу Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією В’ячеслав Орловський виступив з ініціативою позбавляти громадянства білорусів, які втекли з країни через диктатуру.

Нардеп від «Слуги народу» Олег Дунда звернувся до Державної прикордонної служби із запитом про перевірку наявності паспортів РФ у членів фракції «Опозиційна платформа – За життя».

 

Джерело: ua.news