НАЗК запрошує міністра освіти Шкарлета для пояснення порушень в декларації

Національне агентство по боротьбі з корупцією запрошує 15 осіб для надання пояснень про можливі порушення вимог законів “Про запобігання корупції” та “Про політичні партії”. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

У зв’язку з ознаками недостовірних відомостей у декларації запрошується міністр освіти й науки Сергій Шкарлет. Міністра чекають 23 грудня об 11:00.

За результатами перевірки е-декларації міністра, зокрема виявилося, що він занизив вартість придбаного авто Mitsubishi Pajero Wagon та не задекларував квартиру, яка записана на матір. У розділі е-декларації “об єкти нерухомості” суб’єкт декларування зазначив недостовірні відомості про реєстраційний номер, вартість на дату набуття права щодо квартири загальною площею 60, 1 м, яка належить члену сім’ї (матері) на праві власності та суб’єкту декларування на іншому праві користування, вказавши реєстраційний номер вартість на дату набуття права “не застосовується”.

“Суб’єкт декларування у розділі 3 декларації зазначив недостовірні відомості (п. 3 цього розділу), чим не дотримав вимоги п. 2 ч. 1 ст. 46 закону “Про запобігання корупції”, — йдеться в документі.

Крім того, в НАЗК зазначили, що Шкарлет зазначив недостовірні відомості про вартість (на дату набуття права) транспортного засобу Mitsubishi Pajero Wagon 2013 року випуску, який належить йому на праві власності, вказавши вартість — 288 000,00 гривень. Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру транспортних засобів вартість вказаного транспортного засобу на дату набуття суб’єктом декларування у власність (відповідно до договору купівлі-продажу транспортного засобу від 03.04.2018 року) становила 49 000,00 гривень.

Суспільне звернулося за коментарем до міністра освіти й науки Сергія Шкарлета.

Кого ще викликає НАЗК

У зв’язку з ознаками недостовірних відомостей у декларації агенція також викликає для надання пояснень першого заступника голови Державної служби морського та річкового транспорту Андрія Глазкова, колишнього керівника апарату Лохвицького районного суду Полтавської області Владислава Петренка; керівницю приватного сільськогосподарського підприємства ім. Ватутіна Аллу Лобур, керівника Громадської організації “Антонівська громадська рада” Ігоря Носача.

Джерело: https://suspilne.media/