Офіс генпрокурора викрив шпигуна ФСБ, який вербував українців до лав бойовиків

Офіс генерального прокурора повідомив українця та двох громадян Росії про підозру в державній зраді та участі в терористичній організації. Їх звинувачують у зборі розвідувальної інформації та постачанні зброї на окуповані частини Донбасу.

Українець у період з 2014 по 2018 роки обіймав посаду так званого помічника-консультанта депутата Народної ради «ДНР», повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.

Підозрюваний активно співпрацював із двома співробітниками Федеральної служби безпеки Росії, його спільники перебували на посадах «помічника» та «радника» голови «ДНР» Олександра Захарченка.

За даними слідства, українець збирав інформацію розвідувального та військового характеру, а також залучав місцеве населення до лав бойовиків.

На початку 2015 року підозрюваний познайомився зі співробітником Управління ФСБ РФ, який діяв під прикриттям із зміненими анкетними даними. Крім «помічника голови ДНР», росіянин був «завідувачем сектору енергозбереження та підвищення енергоефективності Міністерства промисловості та енергетики Ростовської області РФ»: виступав куратором в енергетичній та вугільно-промисловій сфері, контролював її та налагоджував зв’язки, забезпечував інтеграцію цих галузей господарств на окупованих територіях Донбасу в економічний простір Росії.

Його брат, співробітник Прикордонної служби ФСБ РФ в Ростовській області, також співпрацював з підозрюваним українцем і був позаштатним радником Олександра Захарченка.

Він виконував функції куратора у сфері постачання озброєння та військової техніки: організовував відправлення з території РФ на тимчасово окуповану територію Донецької області військового обладнання, техніки, вогнепальної зброї, бойових припасів, засобів ведення розвідки та іншого озброєння для бойовиків.

Усім трьом фігурантам оголосили підозри за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України. У разі доказу провини злочинцям загрожує позбавлення волі на строк до 15 років із можливою конфіскацією майна. Про підозри їм оголосили заочно.

Раніше в Донецькій області правоохоронці викрили жінку, яка вела шпигунство за українськими військовими на користь окупаційних сил РФ. Жителька села Гранітне Волноваського району збирала відомості про дислокації та переміщення підрозділів ЗСУ.

Минулого року СБУ відкрила понад 130 кримінальних проваджень за державну зраду, шпигунство та тероризм.

В окупованих районах Луганської області СММ ОБСЄ виявила 22 реактивні системи залпового вогню (БМ-21 «Град»). Озброєння розміщено із порушенням «Мінських» домовленостей.

Російські окупанти на тимчасово окупованому Донбасі проводять навчання з управління вогнем артилерійських підрозділів та проводять інженерні роботи з відновлення фортифікаційних споруд, а також активно мінують територію.

Джерело: https://ua.news/