Пенсіонери з “Шерифу” замість елітних охоронців охороняли Київські тепломережі

Посадовців «Київтеплоенерго» підозрюють у розкраданні принаймні 1,7 мільйона гривень, виділених на охорону. Про це  стало відомо з повідомлення СБУ.

Торік «Київтеплоенерго» провело тендер й уклало договір з приватною охоронною фірмою «Регіональний охоронний союз». Її директор, Роман Павлюк, також є заступником гендиректора холдингу «Шериф», а ще очолює понад тридцять охоронних фірм, які входять у цей холдинг. Саме  працівники компанії  “Шериф”  надавали послуги  охорони  по  вищезгаданому  договору.

За охорону близько 50 об’єктів – котелень, насосних станцій, тепломереж – «Київтеплоенерго» заплатило 40 мільйонів гривень із бюджету.

При цьому у штаті охоронної фірми офіційно значилося лише кілька осіб, які фізично не могли забезпечити цілодобову охорону такої кількості об’єктів. Понад це, в СБУ виявили, що охороняти тепломережі й котельні мали «особи, які не мають відповідної фахової підготовки, а тим більше за станом здоров’я та в силу похилого віку не здатні забезпечити фахову охорону».

Київська прокуратура повідомляє, що фірма не надала охоронних послуг принаймні на 1,7 мільйона гривень. Перевірка законності витрат 40 мільйонів ще триває.

Кримінальні справи проти директора охоронної фірми та службової особи «Київтеплоенерго», ім’я якої не називається, відкрито за двома статтями: ч. 5 ст. 191 – розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах – та ч. 2 ст. 367 – неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки. Наразі вирішують питання про обрання запобіжних заходів.

Нагадаємо, у Києві регулярно стаються аварії на тепломережах. Так 13 січня через прорив труби на Либідській площі провалився асфальт, гарячою водою затопило ТРЦ Ocean Plaza. Опіки дістали 10 осіб, семеро з яких шпиталізували. 14 січня прорвало труби на вулиці Сім’ї Ідзиковських та на Василя Касіяна, 15 січня – неподалік Севастопольській площі.

Раніше два роки поспіль трубу проривало на розі вулиць Шота Руставелі та Саксаганського.