Попсуй загрожує до 8 років позбавлення волі

19   грудня 2018   року Ірпінська  міська  рада  на  чолі  з  Анастасією  Попсуй  незаконно прийняла оновлений  Генплан  Ірпеня,  в  якому  розмили межі  міста.  На  неправомірно присвоєних   землях  планували  збудувати  багатоповерхівки,  які  принесли б  значні прибутки, та  прокуратура  Києво-Святошинського  району  порушила кримінальну справу про визнання  протиправним та нечинним рішення Ірпінської міської ради про оновлення Генерального плану м. Ірпінь   та  добилась  скасування  незаконно прийнятого  Генплану та  арешту  земель під  житловими комплексами, які  уже почали  будувати.

Під час  розгляду  справи ІМР в якості доказу подала до суду не оновлений Генплан, а відкорегований документ, датований 2019 роком. Таким чином, навіть суд досі не може побачити Генплан, який Ірпінська міська рада прийняла 19 грудня 2018 року та протягом 10 днів була зобов’язана його опублікувати. Правозахисники наголошують, що законодавство України не передбачає “коригування” документів такого роду, а лише оновлення або внесення змін.

Про існування так званого “скоригованого Генплану” замість його оригіналу повідомили в мережі правозахисниця Неля Лавровська та активістка Михайлина Скорик-Шкарівська.

В своїх дописах вони показали фото фрагментів виявленого документу та зазначили, що навіть в такому вигляді він не був прийнятий на жодній сесії Ірпінської міської ради”.

Нет описания фото.

Нет описания фото.

Неля Лавровська звернула увагу, що таке порушення під назвою “Коригування документу державного планування проекту оновленого Генерального плану міста Ірпінь за результатами СЕО” можуть кваліфікуватись як “підробка документів”. Також правозахисниця показала, як згідно додатків до цього документу виглядає “План існуючого використання території” та “Модель перспективного розвитку населеного пункту”.

Нет описания фото.

Нет описания фото.

Нет описания фото.

На цих двох документах чітко помітно, що межі Ірпеня поширюються не лише на заплаву річки, яка Ірпеню не належить, а й на лісову частину Києва по іншу сторону водойми. Також, згідно пропонованих Ірпінською міською радою перспектив, третина лісу в південній частині Ірпеня планується під забудову.

Згідно пропозицій відділу містобудування та архітектури Департаменту екології та природних ресурсів КОДА до Звіту про стратегічну екологічну оцінку документу державного планування – Генерального плану м.Ірпінь Київської області, Ірпінській міській раді рекомендується перегляд документу через численні порушення в дотриманні норм та вимог ДБН. Саме тому Управління та Департамент заперечують будівництво доріг, багатоповерхових будинків або будь-яких інших об’єктів в лісовій частині міста незалежно від цьогового призначення земель та форми власності.

Нагадаємо, що оновлення Генерального плану Ірпеня наприкінці 2018 року Ірпінська міська рада прийняла за 23 секунди, а забезпеченням відсутності на цій сесії активістів та журналістів займався медіа-консультант Володимира Карплюка – Петро Щербина, який координував роботу “тітушок”. 

За бездіяльність при прийнятті  Генплану  та підробку  документів  Анастасії   Попсуй  загрожує  кримінальна відповідальність   –  до 8  років позбавлення  волі.

 

Джерело: www.irpin.online