Суд заочно заарештував тіньового господаря Одеси

Суд заочно взяв під варту одеського бізнесмена Володимира Галантерника.

Галантерника підозрюють в управлінні злочинної організації, яка завдала збитків 689 млн. грн., повідомляє «Українська правда».

“Слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою одному з підозрюваних у справі про незаконне заволодіння землею територіальної громади Одеси та легалізацію коштів, якому, зокрема, інкримінується створення злочинної організації”, – повідомляє ВАКС.

Запобіжний захід бізнесменові обрали 9 грудня у ВАКС.

Слідство вважає Галантерника організатором у створенні злочинної організації та незаконному заволодінні землею територіальної громади Одеси. У цій справі фігурує мер Одеси Геннадій Труханов.

Галантерник знаходиться поза Україною. В останні роки він більшу частину часу буває у Лондоні, де проживає його родина.

Нагадаємо, що 6 жовтня повідомили про підозру Одеському міському голові та ще трьом чиновникам міськради в зловживанні службовим становищем і участі в злочинній організації, яка незаконно заволоділа активами територіальної громади Одеси і згодом легалізувала незаконно отримані доходи.

Слідство встановило причетність до схеми 16 осіб, 10 з них є учасниками злочинної організації, інші – співучасники скоєння інших злочинів”.

Учасники злочинної організації в змові з іншими особами розробили механізм незаконного заволодіння активами – коштами місцевого бюджету і землею територіальної громади міста Одеси (далі – ОТГ) для її подальшої передачі під забудову. Через ці дій протягом 2016-2019 рр. ОТГ втратила не менше шести земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 млн. грн. Загальний розмір заподіяної шкоди по цих епізодах, за результатами експертизи, становить 689 млн. грн.

 

Джерело: lenta.ua