Трамп звинуватив Обаму в тому, що той “не спинив анексію Криму”

Анексія Криму, за яку Росію позбавили права членства з G8, була помилкою колишнього президента США Барака Обами, і захоплення півострова можна було зупинити

Про це президент США Дональд Трамп розповів на прес-конференції за підсумками саміту Групи семи у французькому Біарріці, повідомляє “Європейська правда”.

“Ще одна (проблема – ред.) була в Україні, і це стосувалося певної частини України – ця частина, яку ви дуже добре знаєте (Крим – ред.), була відібрана за президента Обами. Не у президента Трампа”, – зазначив він.

На думку Трампа, Обама був незадоволений таким розвитком подій, і саме тому видалив Путіна з “вісімки”.

Журналістка, яка питала президента США, заперечила йому, що Росію видалили з Групи восьми саме після анексії Криму, а не через те, що “Путін перехитрив Обаму”.

“Я знаю, що ви дуже любите президента Обаму, але Крим анексували за його президентства. Якби це сталося за мого правління, я б сказав: “Вибачте, друзі, я допустив помилку!” Президент Обама допомагав Україні, і Крим був анексований за його президентства”, – відповів Трамп.

Трамп нагадав, що Крим – це “дуже велика і дуже важлива” територія. Саме там, за його словами, Росія утримує свої потужні підводні човни.

“Але не настільки потужні та великі, як наші”, – додав він. Анексія Криму, на думку Трампа, була “поганою подією”.

“Її можна було спинити. Можна було спинити. За правильних дій. Президент Обама не зміг її спинити, і це надто погано”, – сказав він.