У січні міжнародні резерви України опустилися нижче $30 млрд: причина?

Українські міжнародні резерви за підсумками січня скоротилися на 5,3% – до $29,2 млрд.

Про це йдеться в даних Нацбанку.

Уточнюється, що Україна закінчила 2021 рік з обсягом міжнародних резервів в $30,9 млрд.зменшення рівня міжнародних резервів у січні обумовлено в основному валютними інтервенціями НБУ, спрямованими на згладжування надмірних коливань на валютному ринку.

Фахівці підкреслюють, що в січні на валютному ринку відчутно зріс попит на валюту в першу чергу через погіршення інформаційного середовища на тлі геополітичної напруги. Серед інших причин-сезонна активізація бюджетних виплат наприкінці 2021 року та високі ціни на енергоносії на світових ринках.

Повідомляється, що в січні НБУ купив на валютному ринку $197 млн, продав $1,51 млрд. обсяги чистого продажу валюти Нацбанком склали $1,31 млрд.

Також на зниження резервів вплинули операції з управління державним боргом.  Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті в січні склав $416,8 млн.

З цієї суми $186,2 млн були спрямовані на обслуговування і погашення внутрішніх держоблігацій (ОВДП), номінованих в іноземній валюті, $61,7 млн – на обслуговування єврооблігацій (ОЗГП), решта – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

Валютні надходження на користь уряду становили $146,9 млн, у тому числі $143,4 млн надійшли від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

Ще одним фактором, що вплинув на зниження резервів, стала переоцінка фінансових інструментів (в результаті зміни ринкової вартості і курсів валют). Минулого місяця їх вартість зменшилася на $ 70,5 млн.

Джерело: https://ua.news/