Україні не потрібна зовнішня розвідка? Замість Академії створили Тренінговий центр

У системі Служби зовнішньої розвідки України створили Тренінговий центр. Про це повідомляється на офіційному сайті Служби.

«Служба зовнішньої розвідки України вдосконалює систему кадрового забезпечення відповідно до найкращих практик країн – членів НАТО», ‒ йдеться у повідомлені.

Зазначається, що основним завданням Тренінгового центру є формування знань і навичок, необхідних для виконання завдань, поставлених перед розвідкою.

Як повідомлялося Кабінет Міністрів України погодив ініціативу Міністерства освіти і науки про ліквідацію Академії зовнішньої розвідки України.

Академія зовнішньої розвідки (до 2019 року – Інститут Служби зовнішньої розвідки України) було створено в 2007 році на базі Інституту підготовки кадрів зовнішньої розвідки, який було виділено зі складу Національної академії СБУ.

Вона готувала фахівців за ступенем вищої освіти  “магістр” та “доктор філософії” за спеціальністю “Національна безпека”, а також займалась перепідготовкою та підвищенням кваліфікації співробітників СЗР України та інших розвідувальних органів України.

Нагадаємо, що у липні 2021 року президент України Володимир Зеленський змінив голову Служби зовнішньої розвідки, призначивши на цю посаду Олександра Литвиненка, який очолював до цього Національний інститут стратегічних досліджень.