Будівельна компанія “Синергія”, яка тотально забудовує Ірпінь має всі ознаки фіктивності

Нещодавно новина про  арешт  житлового комплексу “Синергія  Сіті” від  будівельної  групи  “Синергія”  сколихнула ринок  нерухомості.  Зрозумівши,  що бажане  житло так і  не   добудується,  інвестори ринулися  забирати кошти. Та,  як виявилось,  це не найбільша проблема в цій компанії.

Як з’ясувалося, ТОВ “Будівельна група” Синергія “не є не великою компанією, а за документами не може проводити будівельні роботи, оскільки має всі ознаки фіктивного підприємства.

Так, “Будівельна група” Синергія “останнім часом постійно потрапляє в скандали. Її власник і директор Ігор Оверко — депутат міської ради Ірпеня і особа дуже наближена до ексмера Володимира Карплюка. Саме він вважається реальним кінцевим бенефіціаром” Синергії “.

Компанія давно забудовує кожен вільний метр Ірпеня, погіршуючи проблему перенаселення міста. Найбільшою помилкою Оверка стало будівництво житлового комплексу “Синергія сіті” на землях, виділених йому, після незаконного прийняття нового Генплану. За документами дана земельна ділянка має сільськогосподарське призначення та аж ніяк не може бути використана під будівництво житлових будинків.

Прокуратура  Київщини  подала  позов  про визнання  новоприйнятого  Генплану  неправомірним.   Після  задоволення позовних  вимог,  ділянку,  на  якій  будується  “Синергія сіті”  заарештували. Не  допомогла  і  рекламна  кампаіня  від Fedoriv Hub

Але це не кінець історії. Коли було оприлюднено рішення суду про арешт земельної ділянки в рамках поданого прокуратурою позову, Ігор Оверко почав заявляти про “інформаційну атаку” і всіляко виправдовуватися, що компанія веде діяльність на законних підставах. Тим самим загнавши себе на новий рівень скандалу. Справа в тому, що озвучена ним інформація про суму сплачених податків (100 млн грн за рік) і про терміни роботи компанії на ринку виявилася “фейком”. Згідно з офіційними реєстрами, “Будівельна група” Синергія “взагалі має всі ознаки фіктивного підприємства. І навіть оприлюднені на сайті фірми документи підтверджують, що будівництво ведеться через сірі схеми.

Що собою являє “Будівельна група” Синергія “?

Коли Ігор Оверко презентував свої проекти і спілкувався з інвесторами, здавалося, що ми маємо справу з дійсно великою девелоперською компанією. Але варто зайти до Єдиного реєстру підприємств, як виявляється, що “Синергія” – це дрібний бізнес по типу “два столи-три стільці”. За кодом ЄДРПОУ 38733480 в реєстрі вказано, що статутний капітал підприємства становить 10 тисяч грн, що дуже нетипово для компанії, яка сплачує 100 млн грн податків на рік.

Тим часом, згідно з даними податкових органів, загальний дохід (виручка) компанії за 2018 рік склав 237 тисяч грн або трохи менше $ 10 тисяч, а це навряд чи півквартири. Чи не є це демонстрацією заниження доходів та ухилення від сплати реальних податків?

За тими ж даними податкових органів, в 2018 році ТОВ “Будівельна компанія” Синергія “заплатила 180 гривень податку на прибуток. Чи не 180 тисяч або 180 млн, а саме 180 грн. Крім того, баланс основних засобів підприємства станом на 31 грудня 2018 року становив 0 грн. Тобто виходить, що з основних активів на кінець року у фірми не було нічого – ні грошей, ні кранів, ні будматеріалів, нічого.

Але і це ще не все. Як з’ясувалося, в ТОВ “Будівельна компанія” Синергія “працює всього 2 людини. Це сам Ігор Оверко і хтось Петренко Ірина Юріївна з Житомира. При цьому і директором, і бухгалтером компанії одночасно є сам Оверко.

Виходячи з усього вищезазначеного, можна зробити висновок, що підприємство має всі явні ознаки фіктивного бізнесу: статутний капітал і нульовий баланс основних засобів не дозволяють вести заявлену діяльність з будівництва житла, тим більше, коли в ньому директор і бухгалтер – одна людина. Дивно, що цим питанням ще не зацікавилися податкові органи.

Хто реальний замовник ЖК “Синергія Сіті”?

Раніше ЗМІ повідомляли, що компанії, наближені до Володимира Карплюка, ухиляються від сплати податків на десятки мільйонів гривень саме завдяки схемі продажу житла через фізосіб, які укладають договори не покупки-продажу, а “спільної діяльності” з інвестором. В результаті – за документами – відбувається не “продаж квартири / прав на квартиру” (яка повинна обкладатися, наприклад, податком на прибуток для забудовника), а передача “спільно побудованого” об’єкта.

Ось і в ЖК “Синергія Сіті”,  схема повинна була б розвиватися. Під своїм відео з виправданнями щодо “інформаційної атаки” Ігор Оверко розмістив лінк на розділ сайту з дозвільними документами.

Як виявилося, формально ТОВ “Будівельна компанія” Синергія “взагалі не має ніякого відношення до своїх об’єктів. Наприклад, замовником ЖК” Синергія Сіті “на 72 будинки є якесь фізособа Юрій Дмитрович Мураш. Саме він отримує все містобудівні дозволи, саме він залучає підрядників на будівництво, саме з ним, а не з Ігорем Оверко та його компаніями інвестори будуть укладати договори. Відповідь на питання, чому саме фізична особа будує “місто в місті” на 10 тисяч осіб і яким є її рівень відповідальності за реалізацію такого об’єкта, звичайно ж, очевидна.