
В Австрії штрафуватимуть за ухилення від вакцинації від коронавірусу
Штраф за ухилення від вакцинації від коронавірусу в Австрії може становити понад сім тисяч євро. Не виключають запровадження обов’язкової вакцинації та влади інших європейських країн.
Нагадаємо, що в Австрії вже діє загальнонаціональний локдаун, а у лютому наступного року планується запровадити загальну обов’язкову вакцинацію від коронавірусу. Конкретні деталі уряд має оголосити у середині грудня, але австрійським ЗМІ стали відомі деякі подробиці. Видання Kronen Zeitung попереджає про величезні штрафи або альтернативне чотиритижневе позбавлення волі за ухилення від щеплення. “З лютого 2022 року все буде дуже серйозно”, – підкреслює видання. Журналісти цитують “перший чорновий варіант обов’язкової вакцинації”: “Будь-який, хто відмовляється з’явитися на прийом для проведення вакцинації, буде викликаний до органів районної адміністрації. Якщо цей виклик буде проігноровано, протягом чотирьох тижнів буде надіслано другий запит. Якщо викликаний знову не поїде, йому загрожує штраф у розмірі 3600 євро або чотиритижневе альтернативне Штраф збільшиться до 7200 євро, якщо штрафований уже був двічі покараний за порушення обов’язку вакцинації або якщо таке порушення поставило під загрозу життя або здоров’я іншої людини”.
Виняток зроблять тільки для тих, хто не може зробити щеплення через “ризик для життя або здоров’я”, а також для вагітних і неповнолітніх.
Зважаючи на все, готуються вживати жорстких заходів щодо вакцинації і в Польщі. Там влада має намір створити компенсаційний фонд захисту вакцинованих. Такі плани з’явилися ще в липні, проте тепер вони набули реальних обрисів. Польський сейм планує розглянути законопроект, завдяки якому пацієнти матимуть змогу отримувати компенсацію у разі побічних реакцій на вакцини. За даними інформаційного агентства IAR, рішення щодо кожного конкретного випадку прийматиме уповноважений з прав пацієнтів, а розмір допомоги залежатиме в першу чергу від тривалості госпіталізації.
Мінімальний розмір компенсації – у випадках госпіталізації від 14 до 30 днів – складе близько 2,2 тисяч євро, а максимальний – близько 22 тисяч євро. Але це вже у тяжких випадках при госпіталізації від 120 днів. У разі ж анафілактичного шоку, що вимагає спостереження у лікарні, пацієнт зможе запросити допомогу у розмірі близько 660 євро. Фінансуватиметься компенсаційний фонд захисту вакцинованих за рахунок внесків фармацевтичних компаній та оптових постачальників вакцин, що уклали договір з державним казначейством. Знаючи популізм польської влади, можна з упевненістю сказати, що до обов’язкової вакцинації вони вдадуться лише в крайньому випадку. І компенсаційний фонд може стати для них рятівним аргументом щодо тих, хто боїться побічних реакцій на вакцини.
Не виключають ні загальнонаціонального локдауну, ні запровадження обов’язкової вакцинації влади Німеччини. У вівторок ці питання обговорювалися на телеконференції прем’єрів 16 федеральних земель країни під керівництвом виконувача обов’язків канцлера Ангели Меркель та її наступника на цій посаді Олафа Шольца. Новий уряд ФРН буде приведено до присяги лише на другому тижні грудня, а необхідність рішучих дій уже назріла: реанімаційні відділення німецьких лікарень заповнені, смертність зростає, до того ж мутація “омікрону” дісталася Європи. Тому жорсткі заходи колишній та майбутній канцлери вживатимуть разом. А рамки цих заходів позначить федеральний Конституційний суд, який має винести вердикти за низкою позовів противників загальнонаціональних протиепідемічних заходів, що приймалися в Німеччині. Судові рішення вкажуть владі, як діяти, не порушуючи конституційних прав громадян.
А в США судді вже сказали своє слово щодо протиепідемічних заходів, які вживає федеральний уряд. Суд Східного округу Міссурі ухвалив рішення призупинити в дев’яти штатах дію ухвали про обов’язкову вакцинацію всіх працівників охорони здоров’я, прийняту на початку листопада. Тоді Білий дім зобов’язав близько 84 мільйонів осіб, які складають персонал приватних компаній щепитися від коронавірусу до січня 2022 року або регулярно складати тести на ковід. Вакцинуватися були зобов’язані і працівники системи охорони здоров’я – лише близько 17 мільйонів людей. Штати Аляска, Арканзас, Айова, Канзас, Міссурі, Небраска, Нью-Гемпшир, Північна Дакота та Вайомінг оскаржили це рішення у суді та виграли.