Відповідь на можливе вторгнення в Україну. США розглядають варіант відключення Росії від світової фінансової системи

Держдепартамент США спільно із союзниками в Європі розглядає весь спектр відповідей на випадок, якщо Росія нападе на Україну. Один із варіантів — ізоляція РФ від світової фінансової системи. Про це заявила заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд.

«Як ми детально говорили минулого вечора (під час брифінгу з безпеки – ред.), те, що ми обговорюємо, буде еквівалентно фактичній ізоляції Росії від світової фінансової системи, з усім розпадом, який вона створить для російського бізнесу, росіян і без можливості працювати, подорожувати і здійснювати торгівлю. Ми розглядаємо повний спектр варіантів», – заявила вона під час пресконференції.

Також Конгрес США відмовився вводити санкції проти російського держборгу, трубопроводу Північний потік-2 та російських фізосіб, підозрюваних у порушенні прав людини. Раніше в оборонному бюджеті було положення щодо запровадження таких санкцій, але Сенат відхилив його.

8 грудня президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Євросоюз готовий до посилення санкцій проти Росії у разі нового вторгнення в Україну.

3 грудня у Верховній Раді зі звітом виступив міністр оборони Олексій Резніков. Він повідомив, що зараз чисельність російських військ поблизу кордонів України та на тимчасово окупованих територіях — понад 94 тисячі солдатів і офіцерів. Вони знаходяться в постійній готовності і можуть бути залучені до ескалації ситуації. Можливе вторгнення РФ в Україну Резніков не виключає.

За словами голови ГУР Міноборони України Кирила Буданова, скуросійських військ продовжуватиметься і вийде на пік наприкінці січня 2022 року.

У російському керівництві уникають коментарів про можливе вторгнення, заявляючи, що стягування військ – це внутрішня справа РФ. При цьому у Кремлі заявляють про можливі провокації з боку України та нібито плани Києва повернути окуповані території військовим шляхом.

 

Джерело: nv.ua