Виявлені наслідки від РНК вакцин

Вчені Оксфордського університету у Великій Британії розкрили, що існує дуже низький ризик рідкісних ускладнень після РНК-вакцин проти коронавірусу на серцево-судинну систему. У той же час, COVID-19 може призвести до більш небезпечних серцево-судинних захворювань. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Nature Medicine.

Дослідники проаналізували дані про 38 мільйонів осіб віком 16 років і старше, вакцинованих від COVID-19 в Англії в період з 1 грудня 2020 року по 24 серпня 2021 року. Оцінювалися показники випадків госпіталізації або смерті від міокардиту, перикардиту та серцевої аритміі 28 днів після вакцинації або позитивного результату тесту ПЛР на COVID-19.

Результати показують, що ризики міокардиту, пов’язані з двома вакцинами на основі мРНК (AstraZeneca та Moderna), трохи вищі у людей віком до 40 років, особливо після другої дози вакцини Moderna. Це можна порівняти з ймовірністю розвитку міокардиту після COVID-19. За оцінками, у цих людей було 10 додаткових випадків міокардиту на мільйон людей після позитивного тесту на SARS-CoV-2 та ще 15 випадків на мільйон після другої дози вакцини Moderna.

Вчені підкреслюють, що хоча ризики міокардиту трохи вищі, ніж при COVID-19, вакцина є кращою альтернативою, ніж зараження коронавірусом, яке здатне призвести до більш небезпечних і частих ускладнень різних систем органів, наприклад, тромбозу.

Джерело: https://portaltele.com.ua/